Öğrenci Kredi

En İyi Öğrenci Kredi Kartı

En İyi Öğrenci Kredi Kartı

Öğrencilere yönelik en iyi kredi kartı koşulları Bonus Genç, ÜniversiTEB, İş’te Üniversiteli, Genç Bankkart, Like Card tarafından sunulmaktadır. Bu kartların limitleri, öğrencilerin masraflarını karşılayabilecek şekilde ayarlanmıştır. Öğrenciler kartları kullanırken taksit ve puanlardan faydalanabilmektedir. Kartlar için kart aidatı alınmamaktadır. Üniversiteli gençler için oluşturulmuş öğrenci kredi kartı çeşitlerine başvurmak için 18 yaşının doldurulmuş olması gerekmektedir. Öğrenciler bu kartlar üzerinden diledikleri zaman nakit avans çekerek, nakit ihtiyaçlarını da giderebilmektedir. Kredi kartlarına nasıl başvuru yapılacağı, kartların özellikleri hakkında bilgi ve istenilen evraklar alt başlıklar içerisinden öğrenilebilmektedir.

En İyi Öğrenci Kredi Kartı İş’te Üniversiteli

İş’te Üniversiteli kredi kartını kullanacaklar 18 yaşını doldurmuş olma şartını tamamlamalıdır. Kart İş Bankası tarafından oluşturulup, öğrencilerin masraflarının hafifletmek amacı ile verilmektedir. Kart limiti öğrencilerin kullanımına uygun şekilde hazırlanmaktadır. Düzenli ödemeler ile kullanım sağlandığında limit yükseltilmesi sağlanabilmektedir. İş’te Üniversiteli kartının özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • İş’te Üniversiteli kredi kartı 400 tl limite sahiptir. Aylık asgari ücretin düzenli ödemesi sağlanıyor ise limit yükseltilmesi talep edilebilmektedir.
 • Kart aidatı bulunmamaktadır.
 • ATM yoluyla nakit avans çekimi sağlamaktadır.
 • Öğrencilerin en fazla tercih ettiği kredi kartları arasında yer almaktadır.

İş’te Üniversiteli kredi kartı başvurusu, İş Bankası şubelerinden yapılmaktadır. Şube müşteri temsilcileri yoluyla kredi kartı başvuru formu doldurulup, gerekli evraklar müşteri temsilcisine verilir. Bu yol ile başvuru tamamlanmaktadır. Gerekli evrakların neler olduğu yazı içerisinde bulunan son başlık içerisinden öğrenilebilmektedir.

Ayrıca nakit teminatlı kredi kartlarına buradan bakabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Nakit Teminatlı Kredi Kartları

Öğrenci Kredi Kartı Exi26

Akbank’ın öğrenci kredi kartı Exi26 ismi ile öğrencilere sunulmuş olup, kartın başvurusu bankanın şubelerine yapılmaktadır. Kartın alındığı ilk yıl öğrencilerden kart aidatı alınmamaktadır. Bu tutar öğrenciler için düşük limitte oluşturulmuştur. Kartın açılış limiti 500 tl olup, düzenli ödemelerde kart limitinin artışı talep edilebilmektedir. Exi26 öğrenci kredi kartı koşulları ve özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Exi26 kredi kartının limiti 500 tl olup, düzenli ödeme yapılıyorsa arttırım talebi yapılabilir.
 • ATM yoluyla nakit avans çekimi sağlamaktadır.
 • İlk bir yıl kart aidatı alınmamaktadır. İkinci yıldan itibaren 20 tl kart aidatı alınmaktadır.
 • Alışverişlerde 12 ay taksit imkanı sunmaktadır. Ödemelerde zorluk çeken öğrenciler 12 taksite ek 3 ay erteleme olanağını kullanabilmektedir.

Kredi kartına başvuru şubelerden yapılmaktadır. Şube müşteri temsilcisi ile birlikte kredi kartı başvuru formu doldurulup, evraklar teslim edilerek kart başvurusu tamamlanmaktadır. Şubelere başvurunun nasıl yapılacağı son başlık içerisinde ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

Öğrenci Kredi Kartı ÜniversiTEB

ÜniversiTEB avantajlı kredi kartı öğrenciler için sunulan kredi kartları içerisinde yer almaktadır. Kart yoluyla nakit ihtiyacının karşılanması amacı ile ATM kullanılarak nakit para çekimi yapılabilmektedir. Kart öğrencileri yüksek bonus kazanımı sunmaktadır. Para puan kazanılabilen bir kredi kartı çeşididir. TEB Bankasının sunduğu ÜniversiTEB öğrenci kredi kartı koşulları ve özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Bonus üyesi iş yerlerinden yapılacak olan alışverişlerde, öğrencilere yönelik oluşturulan indirim ve fırsatlardan yararlanılmasını sağlamaktadır.
 • Hafta içleri 50 tl ve üzeri harcana yapıldığında hafta sonları sineme biletlerinde yarı yarıya indirim imkanı sunmaktadır.
 • ATM yoluyla nakit avans çekimi sağlamaktadır.
 • Öğrencilerin kart yoluyla yapacağı havale işlemlerinden masraf alınmamaktadır.
 • Kart 500 tl limit ile kullandırılmaktadır.

ÜniversiTEB kredi kartı başvurusu TEB Bankası şubelerinden yapılmaktadır. Şubeye gidip, müşteri temsilcisi ile öğrenci kredi kartı başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Şubede istenilen evraklar ve başvuruda izlenecek yol en alt başlık içerisinden öğrenilebilmektedir.

Öğrenci Kredi Kartı Çeşitlerinden Play Kart

Yapı Kredi Bankası öğrenci kredi kartı Play kart ismi ile kullandırılıp, başvuruları şubeler yoluyla yapılmaktadır. Kart aidatı alınmayan bu ürün, 500 tl limitle öğrencilere sunulmaktadır. Kartın asgari tutarlarının aksatılmadan ödemesi sonucu limit artışı talep edilebilmektedir. Kart üzerinden nakit para çekimi gerçekleştirilebilmektedir. Bu yol ile öğrencilerin nakit ihtiyacının olduğu anlarda parasal kaynak edinebilmeleri sağlanmaktadır. Kartın özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Bankaya sunulan öğrenci belgesi ile kart aidatının alınmaması sağlanmaktadır.
 • Play kart ile ATM yoluyla nakit avans çekilebilmektedir.
 • Kart limiti 500 tl ile açılmaktadır. Düzenli ödeme ile limit yükseltilmesi talebinde bulunulabilir.
 • World üyesi iş yerlerinden alışveriş yapıldığında, puan kazandırmaktadır.

Kredi kartının başvurusu için şubeler gidilip, müşteri temsilcisi yoluyla kredi kartı başvuru formu doldurulmalıdır. Şube müşteri temsilcisine evraklar teslim edilerek başvuru tamamlanmaktadır. Başvuruya ilişkin evraklar en alt başlık içerisinde açıklanmaktadır.

Öğrenci Kredi Kartı Bonus Genç

Bonus Genç kredi kartı almak isteyenler Garanti Bankası şubelerine başvuru gerçekleştirmelidir. Bonus Genç kartı ile hemen hemen her yerden nakit çekim yapılabilmektedir. Garanti Bankasının ATM sayısı Türkiye’de en fazla bulunan ATM sayısıdır. Bu duruma bağlı olarak nakit ihtiyacınızı her yerde karşılayabilirsiniz. Kartın sağladığı özellikler ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Bonus Genç kredi kartı 500 tl limitli bir karttır. Ödemelerin düzenli yapılması halinde bankadan kartın limitinin yükseltilmesi istenebilir.
 • Öğrencilerden yıllık kart aidatı ya da üyelik aidatı alınmamaktadır.
 • Gençlere yönelik kampanyalar sağlamaktadır.
 • ATM yoluyla nakit avans çekimi yapılabilmesini sağlamaktadır.

Bonus Genç kartına başvuru Garanti Bankası şubelerinden yapılmaktadır. Şube müşteri temsilcisi yoluyla kart başvuru formu doldurulmaktadır. Gerekli evrakların şube temsilcisine teslim edilmesi ile kart başvurusu sonlanmaktadır. Gerekli evrakların neler olduğu yazının alt başlığı içerisinden öğrenilebilmektedir.

TÜGVA burs başvurusuna buradan ulaşabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Ziraat Bankası Bankkart Genç

Öğrenci Kredi Kartı Çeşitlerinden Like Kart

Vakıf Bankası öğrenci kredi kartı kullanmak isteyenler, Vakıf Bank şubelerinden Like kart ürünü için başvuru sağlamalıdır. Kredi kartı limiti 500 tl olarak belirlenmektedir. Kart öğrencilerin nakit ihtiyacını karşılamak amacı ile de kullanılabilmektedir. Senelik olarak 12 tl kart aidatı kesilmektedir. Like kartın sahip olduğu özellikler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Like kredi kartı limiti 500 tl olarak belirlenmiştir.
 • ATM yoluyla nakit avans çekimi yapılabilmektedir.
 • World üyesi iş yerlerinden yapılan harcamalarda puan ve indirim sağlamaktadır.
 • Kartın yıllık 12 tl aidatı bulunmaktadır. Aylık faturaları posta yoluyla almayı tercih edenleri yıllık uygulanan 12 tl ücret, hesap kesim belgesini e-posta yoluyla almayı tercih edenlere uygulanmamaktadır.

Like öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak isteyenler şubelere gidip, müşteri temsilcisinin verdiği kredi kartı başvuru formunu doldurmalıdır. Forma eklenen evraklar ile birlikte başvuru tamamlanmaktadır. Evraklara ve şartlara ilişkin bilgi son başlıkta sunulmaktadır.

Öğrenci Kredi Kartı Almak İçin Başvuru Koşulları

Öğrenci kredi kartı başvurusu yapacaklar üst başlıklarda bulunan kartlardan hangisine başvuru yapacağını seçtikten sonra şubeleri ziyaret etmelidir. Alacağınız kredi kartı ürünü hangi bankaya aitse o bankanın şubesine gidilmektedir. Şube müşteri temsilcisinin iletmiş olduğu kredi kartı başvuru formu doldurulmaktadır. Forma ek olarak şubeye giderken götürülmesi gereken evraklar ve istenilen şartlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kartı alacak kişiye ait nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi
 • Öğrenci belgesi
 • Kart talebinde bulunan öğrencinin Türkiye Vatandaşı olması
 • Kredi kartı başvuru formunun doldurulması
 • Öğrenci kredi kartlarına başvuru yapmak için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.

Şube müşteri temsilcisine evrakların iletilmesi ile evraklar başvuru formuna eklenir ve öğrenci kredi kartı başvurusu tamamlanmaktadır. Başvuru sonrası kartın şubeye gelmesi istenebilmektedir. İlerleyen günlerde şubeye tekrar gidilerek, şubeye gelmesi istenen kart kimlik ile teslim alınabilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ