Öğrenci Kredi

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

18 yaşın altında olanlar 18 yaş altı kredi kartı  veren bankalar  sayesinde kredi kartı kullanmaya başlayabilir, kartın avantajlarından faydalanabilirsiniz. Reşit olmayanlar için kredi kartı kampanyalarının dışında 18 yaşına erişmemiş kişilerin bankaya bireysel başvuru yapmaları mümkün olmuyor. Kişi, velisi ile birlikte ya da kefil göstererek kredi kartı almak için başvuru yapabilir.

18 yaşın altındaki kişilere kredi kartı veren bankalar, kişilerin belirli kriterleri sağlaması şartı ile kampanyaları sunuyorlar. Bu krediler genellikle standart kredi türlerinden farklı hazırlanıyor. Standart ihtiyaç, araç ve konut kredilerinden bazı farklılıkları bulunuyor.

Ayrıca öğrenci burslarına buradan bakabilirsiniz.

Denizbank Eğitim Kredisi

Denizbank Eğitim Kredisi 18 yaşın altındaki çocukların eğitim masraflarının karşılanmasına yönelik hazırlanmış özel kredi türlerinden bir tanesidir. Masraflarından dolayı eğitime ara vermek istemiyorum derseniz 60 ay vade ile bu kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Kredi ücreti ile, özel okul ücretlerini, kurs ücretini ya da üniversite ücretlerini ödeyebilirsiniz.

Denizbank Eğitim Kredisi Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bu kredi türüne başvurmak için gerekli olan belgeler arasında:

 • İkametgah belgesi,
 • Gelir belgesi,
 • Öğrenci belgesi,
 • Nüfus cüzdan aslı ve fotokopisi yer alır.

Banka ileride sizden ek belge isteme hakkına sahiptir. Belgelerinizi tamamladıktan sonra reşit olmayanlar için kredi başvurusu yapmak için size en yakın Denizbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Sitemizde öğrenci kredi notu nasıl yükselir konusuna bakabilirsiniz.

Denizbank Eğitim Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Denizbank Eğitim Kredisi özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi vadesi en çok 12 ay olabilir,
 • Aylık kredi faizi yüzde 2,91’dir. Faiz oranı değişiklik gösterebileceğinden başvuru yapmadan önce güncel faiz oranını öğrenmenizde fayda var.
 • 12 aydan daha kısa vade yaptırmanız halinde aylık 2,81 faiz oranından faydalanırsınız.
 • Kredi başvurusunu banka şubesine bizzat giderek yapabilirsiniz.

Farklı Vade Süresine Göre Denizbank Eğitim Kredisi Geri Ödemeleri Nasıl Olur?

Farklı vadelere göre kredi geri ödemesi şu şekilde olacaktır:

 • 10 bin TL kredi çekmeniz ve 12 ay vade yapmanız halinde, 2,81 faiz oranından aylık taksit tutarı bin 27 TL’dir. 50 TL kredi tahsis ücreti ödersiniz.
 • 10 bin TL kredi çekmeniz ve 24 ay vade yapmanız halinde, 2,91 faiz oranından aylık taksit tutarı 622 TL’dir. 50 TL kredi tahsis ücreti ödersiniz.
 • 10 bin TL kredi çekmeniz ve 36 ay vade yapmanız halinde, 2,91 faiz oranından aylık taksit tutarı 492 TL’dir. 50 TL kredi tahsis ücreti ödersiniz.
 • 10 bin TL kredi çekmeniz ve 48 ay vade yapmanız halinde, 2,91 faiz oranından aylık taksit tutarı 432 TL’dir. 50 TL kredi tahsis ücreti ödersiniz.
 • 10 bin TL kredi çekmeniz ve 60 ay vade yapmanız halinde, 2,91 faiz oranından aylık taksit tutarı 400 TL’dir. 50 TL kredi tahsis ücreti ödersiniz.

Fibabanka Eğitim Kredisi

Fibabanka Eğitim Kredisi ile 18 yaşın altında olan çocuğunuzun eğitim ihtiyaçlarını zorlanmadan karşılamanın keyfini sürebilirsiniz. Fibabanka kredi başvurusu yapmak için bankanın şubesini bizzat ziyaret etmeniz gerekmiyor. SMS bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapabilir, başvurunuzun sonucunu bir iki dakika içinde anında öğrenebilirsiniz.

Kredi başvurusu yapmak için telefonunuzun SMS kısmına gelin. Büyük harflerle okul yazın. TC kimlik no yazdıktan sonra mesajı 3422’ye gönderin.

Kredi başvurunuzun kabul edilmesi halinde yaş, cinsiyet ve buna benzer özelliklerinize göre adınıza sigorta yapılacaktır. Kredi vade süresi en çok 96 ay olabilir. Kredi yalnızca okul araçlarının alınması için gerekli olan ücretlerin karşılanması amacı ile kullanılabilir. Bu nedenle kredi başvurunun kabul edilmesi halinde okul hesabına katılır.

Fibabanka Eğitim Kredisi Örnek Ödeme Planı Nasıl Olur?

Fibabanka Eğitim Kredisi örnek ödeme planı önceden kredi ödemesini ne şekilde yapacağınızı bilmenize olanak sağlar. Örneğin eğer 20 bin TL değerinde kredi çekerseniz, 36 ay vade ile faiz oranı yüzde 1,25 olacaktır. Taksit tutarı aylık 723 TL’dir. Kredi tahsis ücreti 105 TL’dir. Efektif faiz oranı aylık yüzde 1,5’tir. Yıllık efektif faiz oranı yüzde 20’dir.

30 bin TL kredi çekmeniz ve 60 ay vade yapmanız halinde, faiz oranı sabit kalacak yani 1,25 olacaktır. Taksit tutarı ise 761 TL’dir. Kredi tahsis ücreti 157 TL olacaktır. Efektif faiz oranı aylık yüzde 1,4, yıllık efektif faiz oranı ise yüzde 19 olacaktır.

Faiz oranları dinamik yani değişken olduğu için kredi başvurusu yapmadan önce faiz oranının kaç olduğunu öğrenmenizde fayda var.

18 Yaş Altındakiler için Yapı Kredi Eğitim Kredisi

Yapı Kredi Eğitim Kredisi sayesinde düzenli gelir sahibi olan öğrenci ve veliler, kredi kullanarak eğitim giderlerini daha rahat bir şekilde karşılayabiliyorlar. Kredi kullanımında vade süresi en çok 36 ay olabilir. Kredinin diğer özellikleri ise şu şekilde:

 • Kredi kullanım cinsi TL ya da döviz olabilir.
 • Kredi kullanmanız halinde hayat sigortası yapılması zorunludur.
 • Sigorta anlaşmalı kurumlarda yapılır.
 • Hem yurt içindeki hem de yurt dışındaki eğitim giderleriniz için bu kredi türünden faydalanabilirsiniz.
 • Yurt dışında okuyan çocuklarınız için bankaya EFT yaparken, EFT ücreti ödemezsiniz.
 • Bankaya başvuru yapmak için istenilen evrakları eksiksiz şekilde tamamlamış olma şartı bulunuyor.
 • En geç ertesi iş günü içinde kredi başvurunuz olumlu ya da olumsuz sonuçlanacaktır.
 • Başvurularınızı banka şubelerine giderek bizzat yapmanız gerekmektedir.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi Başvurusunda Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Yapı Kredi Eğitim Kredisi başvurusunda gerekli olan belgeler tamamlanmadan başvuru yapılamaz. Yapılan başvurular usulen reddedilir. Başvuru için gerekli olan belgeler arasında:

 • Öğrenci belgesi,
 • Eğitim kurumu tarafından verilen fatura,
 • Gelir durumunu gösteren belge,
 • TC kimlik belgesi aslı ve fotokopisi yer alır.

Banka kişinin durumuna göre fazladan belge talebinde bulunabilir. Size en yakın banka şubelerine bu evraklarla beraber gittiğiniz zaman başvuru işlemini tamamlamış olacaksınız. Size en yakın banka şubesinin nerede olduğunu öğrenmek için, bankanın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Yaş şartını taşımayan kişilerin başvurularını velileri ile birlikte yapmaları gerekmektedir. Düzenli gelire sahip olmayan kişilerin kredi kullanmaları mümkün değildir.

ING Bank’tan Reşit Olmayanlar için Kredi Fırsatı!

ING Bank reşit olmayanlara kredi kullanarak 48 aya varan vade süresi ile kredi kullanabilirler. Kredi üst limiti en çok 50 bin TL olabilir. Bu limitin üzerine çıkmak isteyen kişilerin, bankaya ek teminat göstermeleri gerekebilir. Limit artırımı için banka şubelerinin bizzat ziyaret edilmesi ve talebin iletilmesi gerekir. Kredi faiz oranı aylık 1,64’tür. Fakat kişi kredi başvurusu yaptığı zaman faiz oranı miktarı değişiklik gösterebilir. Reşit olmayanlar için kredi başvurusu yaptığınız zaman, güncel oranları öğrenip buna göre kredi hesaplaması yapmanız gerekmektedir.

Reşit Olmayanlar için Kredi Veren Diğer Bankalar Hangileridir?

Reşit olmayanlara kredi sunan bankalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Ziraat Bankası,
 • Albaraka Türk,
 • Garanti Bankası,
 • Şekerbank.

Bu bankaların şubelerini öğrenci kimlik belgeniz ile birlikte ziyaret ettiğiniz zaman, koşulların uygun olması halinde size kredi vereceklerdir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
BİR YORUM YAZ