Öğrenci Kredi

ING Bank Öğrenci Kredi Kartı

ING Bank Öğrenci Kredi Kartı

ING Öğrenci Kartı adıyla bir kredi kartı ürünü satışa koymamaktadır. Bir diğer deyişle, sadece üniversite öğrencileri için hazırlanmış ve onlara özel kampanya ya da fırsatlar sunan bir kartı ING Bank’ta bulunmamaktadır.

ING Öğrenci Kredi Kartı olmamasına rağmen öğrenciler de diğer vatandaşlar gibi bankanın kredi kartı ürünlerine başvuru yapabilirler. Eğer gerekli koşulları sağlarlarsa ve doğru başvuru yolunu takip ederlerse onlarda ING’den kredi kartı alabilir. Bu sayede ING’nin kredi kartı olanaklarından ve kampanyalarından faydalanabilirler.

Ayrıca nakit teminatlı kredi kartları yazımızı inceleyebilirsiniz.

ING Kredi Kartı Başvurusu için Gerekli Belgeler

ING’de kart başvurusu için evraklar eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmezse başvurunun onaylanma ihtimali imkansızdır.

 • Eğer internet sayfası üzerinden bir başvuru yapılıyorsa talep edilecek kredi kartının başvuru formu tam ve yanlışsız bir şekilde doldurulmalıdır.
 • Başvuru sahibine ait kimlik belgesi aslı ve fotokopisi gerekmektedir.
 • Eğer başvuru sahibinin düzenli bir geliri varsa bu durumu gösteren bir evrağı ibraz etmeleri halinde daha yüksek kullanım limitli bir kredi kartı alınabilir.

Başvurusu onaylanan adaylar kredi kartları almak istiyorlarsa, kredi kartı sözleşmesini imzalamak zorundadır. Aksi takdirde kredi kartı, kullanıcıya teslim edilmez.

ING Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Başvurulur

ING kart başvurusunu yapmanın yolu banka tarafında 3 seçenekle sunulmuştur. Bunlar aşağıda belirtilen şekilde sıralanabilirler.

 • Gerekli belgeler ile birlikte herhangi bir ING Bank şubesine giden kişi, istediği kart için başvuru yapabilir. Hatta bankadan bütçesine ve kullanım ihtiyaçlarına daha uygun olacak öneriler alabilir.
 • Kısa mesaj yoluyla da başvuru yapılabilir. ING Bonus Card isteyen bir kişi sırasıyla ‘‘KART’’ ve vatandaşlık numarasını arada boşluk bırakarak yazıp 2205’e yollamalıdır.
 • ING Pegasus BolBol Classic Kart için talep oluşturmak isteyen vatadanşlar önce ‘‘PGKLASIK’’ yazıp boşuk bırakarak T.C. Kimlik numaralarını yazarak 2205’e gönderebilirler.
 • ING Pegasus BolBol Premium Kart isteyen bir kişi ‘‘PGS’’ yazıp boşluk bırakarak yazdığı vatandaşlık numarasını 2205 gönderirse talebini oluşturabilir.
 • Bankanın internet sayfası yani ing.com.tr üzerinden istenilen kredi kartı seçilerek ve gerekli bilgiler tamamlanarak kredi kartı başvurusu yapılabilir.
 • Mevcut ING Bank müşterileri, ING Bank İnternet Şubesi aracılığıyla istedikleri kredi kartı başvurusunu yapabilir
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  En İyi Öğrenci Kredi Kartı

ING Bank müşterisi olan kişiler herhangi bir ek belge teslim etmeden adreslerine gelen kartı alabilirler. Eğer aktif durumda müşteri olmayan bir kişi başvuru yaparsa bankaya gerekli belgeleri teslim etmesi gerekebilir. Hatta banka ek belge isteme hakkına sahiptir.

ING Bank Telefon Şubesi Numarası

ING Telefon numarası aranarak acil ihtiyaçlar giderilebilir ve problemer çözülebilir. Haftanın her günü ve günün her anı aranabilecek numara bireysel müşteriler için 0 850 222 0 600 şeklindeyken kurumsal işlemler için aranabilecek telefon numarası 0 850 222 0 464 şeklindedir.

ING Bank Telefon Şubesi hizmetinde yararlanabilmek için kredi kartı sahibi kendine ait olan kullanıcı kodunu ve şifresini bilmelidir. Aksi takdirde, kartıyla ilgili işlemlerin hiçbirini yapma şansı bulamazlar.

ING Bank Telefon Şubesi’nden Yapılan İşlemler

ING Telefon Şubesi işlemleri, birçok ihtiyacın sadece birkaç telefon tuşuna basılarak öğrenilmesini sağlıyor. Önce çıkan yapılabilecek kredi işlemlerden bazıları şu şeklide listelenebilir.

 • Her türlü para transferi, EFT, Havale gibi, yapılabilir.
 • Düzenli para transferi talimatı verilebilir.
 • Kredi kartının güncel bakiyesi, gemiş işlemleri, hesap özeti, iptal talepleri, kayıp durumu bildirme gibi işlemler yapılabilmektedir.
 • Kredi kartı üzerinden otomatik ödeme talimatı verilebilir.
 • Borç bilgisi öğrenilebilir ve bunun ödemesi tamamlanabilir.
 • Kredi kartı üzerinden bir sanal kart varsa, bunun bütün ödemeleri, işlemleri veya iptali yapılabilir.
 • Hesaplar arası bir para transferi yapılacaksa bu işlem maksimum 25.000 TL değerinde olabilir.

ING öğrenci kredi kartı özelliğinde bir kart olmamasına rağmen öğrenci gençler de eğitim hayatları sırasında kolay ve hızlı kredi kartı işlemleri yapmak istiyorlarsa ING’nin onlara uygun gelen bir kredi kartını alıp yukarıda bahsi geçen kolaylıklardan faydalanabilirler.

ING Bank Kredi Kartı Faiz Oranları

ING kredi kartı faizleri de kart başvurusu öncesi bilinmesi gereken noktalardandır. Aşağıda kredi kartlarının dikkat çeken oranları sıralanmıştır.

 • Kalan borç bakiyesi üzerinden hesaplanan kredi kart faizi oranı %2 olarak belirlenmiştir.
 • Eğer kredi kartı borcunun asgarisi de ödemez ise %2,40 oranındaki bir faiz borcun üzerine işler.
 • Nakit avans özelliği kullanıldıysa %2 oranındaki bir faiz çekilen TL miktarına uygulanır.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  QNB Finansbank Öğrenci Kredi Kartı CardFinans Go

Yukarıda belirtilen faiz oranlarına KKDF oranları dahil değildir. Ayrıca banka, süreç içinde kredi kartı faiz oranlarını değiştirebilir. Güncel faiz oranları bankanın resmi internet sayfasından ya da aylık gelen hesap özetlerinden öğrenilebilir.

ING Bank Kredi Kartlarından Alınan Ücretler

ING Kredi kartı ücretleri, sahip olunan kart türüne göre değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi ise her kredi kartının farklı özelliklerde olmasındandır. Öğrenciler için en uygunu bir aidat ücreti de olmayan ING Bank Light Kart olarak gözükmektedir. Diğerleri arasında öne çıkan kartlar ve ücretleri şunlardır:

 • ING Bonus Kart sahipleri 126 TL ödemeleri gerekir. Eğer ek kartları da varsa kart başına 63 TL ödenmelidir.
 • ING Bonus Plus kartlarının ücretleri 146 TL olarak belirlenmiştir. Kart adedi başına ödenmesi gereken bedel ise 73 TL’dir.
 • ING Pegasus BolBol Classic kartına sahip bir müşteri 73 TL olan ücreti ödemelidir. Bu kartın ek kart ücreti ise adet başına 36,50 TL’dir.
 • ING Light Kart sahipleri sadece asıl kart için değil ek kart içinde bir ücret ödemezler.

Diğer kredi kartı çeşitlerinin ücretleri ve bu ücretlerin ödemeleri ne zaman veya ne şekilde yapılacağına dair bilgiler banka internet sayfasından ya da banka şubelerinden öğrenilebilir.

TÜGVA burs başvurusu hakkında bilgi için tıklayınız.

ING Bank Light Kredi Kartı

ING Light Kart, sahip olduğu özelliklerle ve uygun koşulları ile öğrencilerin eğitim hayatları sırasında kullanabileceği bir kart türüdür. Bu kredi kartının başlıca özellikeri aşağıda maddelenmiştir.

 • Gerek kart başvurusu sırasında gerekse de aylık olarak bir aidat ya da ücret ödenmesi gerekmez.
 • Peşin olarak alınan ürünlerin alışverişlerinden sonra taksitlendirme yapılabilir. Ancak bu işlem yapıldığında vade farklı taksitlendirme olur.
 • ING Light Kart sahipleri, +destek hizmetinden diledikleri zaman yararlanabilir.
 • Bu destekler başlıca sağlık hizmetleridir. Ayrıca çekici veya çilingir gibi çabuk çözüm gerektiren durumlarda da bunlardan yararlanılabilir.
 • ING Bank şubelerinin tamamından başvuru yapılabileceği gibi ING Telefon Şubesi’nden de talep oluşturulabilir. 0 850 222 0 600 numarası aranarak başvuru yapılabilir.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Nakit Teminatlı Kredi Kartları

ING Bank Kredi Kartı Yurt Dışı Kullanımı

Yurt dışında ING Kredi Kartı kullanımı konusunda da avatajlı kartlardır. VISA ve MasterCard logosu olan her işletmede bankanın kredi kartları kullanılabilir. Hesaptan çekilen para TL’ye çevrilerek işlem yapılır.

ING öğrenci kredi kartı olmasa da yurt dışına gerek gezmeye gerek Erasmus+ gibi programlarla yurt dışına çıktıkları zaman ING kartları varsa ING’nin yurt dışındaki ATM’lerinde daha uygun ve kolay bir şekilde kullanabilirler.

ING Bank Bonus Card Özellikleri

ING Bonus Card içeriği sunduğu çeşitli imkanlarla göze çarpıyor. Her ne kadar aidat ödenmesi gerekse de kredi kartını çok fazla kullancak kişiler bu kartı tercih etmektedir.

Her kullanımda bonus puan kazanarak sonraki harcalamalar için birikim yapılabilir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ