Öğrenci Kredi

HSBC Öğrenci Kredi Kartı

HSBC Öğrenci Kredi Kartı

HSBC’nin öğrenciler için kredi kartı seçeneğiyle üniversite öğrencileri avantajlı kampanyalardan ve çeşitli olanaklaran yararlanma fırsatı elde ederler.

Eğitimleri sırasında kullandıkları kredi kartının ve bankalarının sunduğu kolaylıklardan  ve bankacılık işlemlerinden faydalanmak isteyenler HSBC Öğrenci Kredi Kartı başvurusunda bulunarak bu ihtiyaçlarını karşılayabilirler. HSBC Campus içerdiği özellklerle rahat bir öğrencilik dönemi yaşatabilir.

ADD bursu başvuru koşulları için tıklayınız.

HSBC Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

HSBC Campus Kart başvurusu yapmak isteyen gençlerin talep oluşturmak için ihtiyacı olan belgeler şu şekilde sıralanabillir:

 • Başvuru sahibinin kimlik kartı, nüfus cüzdanı ise mutlaka T.C. Vatandaşlık numarası gözükmeli, yanında olmalıdır.
 • Vergi kimlik numarası verilebilmelidir.
 • Adres yerini gösteren bir belge verilmelidir.
 • Başvuru sahibine ait güncelde geçerliliği olan öğrenci kartı yanında olmalıdır.

Öğrenci, başvuru için yukarıda belirtilenleri eksiksiz bir şekilde yanında bulundurmalıdır. Bu evraklarla herhangi bir HSBC şubesinden başvuru yapılabilir.

HSBC Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Nereden Yapılır

HSBC Campus Kartı başvurusu yapılan yerler sıralamasının en başına sorgusuz bir şekilde HSBC Şubeleri yazılmalıdır. Her türlü kredi kartı talebi banka şubelerinde oluşturulabilir. Bu sayede hem kartın özellikleri ile ilgili hem de kartın kullanım koşulları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olunacaktır.

Üniversitel öğrencilerine yönelik Campus kart başvurusunun yapılabileceği diğer banka resmi kaynakları aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

 • advantage.com.tr üzerinden gerekli yerler doldurularak başvuru yapılabilir.
 • hsbc.com.tr adresinden Campus Kart başvurusu kısmında talep oluşturulabilir.
 • HSBC Telefon Bankacılığı Şubesi’nden başvuru yapılabilir. Aranması gereken numara 0850 211 0 111 şeklindedir.
 • SMS yoluyla başvuru yapılabilir. ‘‘Campus’’ yazıp 4499’a gönderilmelidir. Bu numaraya sadece Turkcell aboneleri mesaj atabilir. Diğer operatörleri kullanan ihtiyaç sahipleri 0532 444 44 99 şeklindeki numaraya kısa mesaj yollamalıdır.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Ziraat Bankası Bankkart Genç

Başvuruyla ilgili değerlendirme yapıldıktan sonra banka, başvuru sahibiyle iletişime geçerek süreç hakkında bilgilendirme yapar ve gereken belgeler hakkında bilgi verir.

HSBC Premier Kredi Kartı

HSBC Premier kart sahipleri, ücretsiz ek kart imkanından faydalanarak bunu üniversite eğitimi gören çocukları ile beraberkullanabilirler. Birbirinden farklı avantajlarıylaa önce çıkan kartta sadece taksit veya NakitPuan kazanma şansı değil aynı zamanda birçok farklı yerde Premier Kart sahiplerine özel indirimlerden yararlanılabilir. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir.

 • Kart sahiperinin nakit avans limitleri, ortalamanın çok üstünde olacaktır.
 • Tek çekim yapılan alışverişler sonrası 6 takside varan ücretsiz fırsatlar vardır.
 • AVIS şirketinden araba kiralayanlar %30 indirim hakkını kullanabilirler.
 • Kartlar, isteğe göre temassız ödeme seçeneğne sahip olurlar.

Yukarıda belirtilenler dışında da avantajları olan kart ile ilgili daha detaylı bilgi internet sayfasından ya da banka şubesinden alınabilir.

Başvuru yapmak isteyenler de hsbc.com.tr üzerinden talep oluşturabilir ya da bankanın şubelerine giderek başvurabilirler.

HSBC Premier Telefon Hattı Numarası

HSBC Premier telefon şubesi çabuk ve pratik bankacılık hizmetleri sunarak müşterilerinin ihtiyaçlarını zaman kaybetmeden gidermelerini sağlıyor. Haftanın her günü ve onun her anı arandığı zaman tuşlara basarak vakit kaybetmeden müşteri hizmetlerine bağlanılabilir.

0850 211 0 112 numarası aradığı zaman doğrudan Premier müşteri temsilcisiyle iletişime geçilir. Bu sayede müşterinin problemine çözüm çok hızlı bir şekilde bulunur.

HSBC Öğrenci Kredi Kartı Avantajları

HSBC Campus Kart imkanları hakkında aşağıdaki gibi bir sıralama yapılabilir.

 • Campus hesabına aktarılan nakitlerden ek ücret alınmaz.
 • Alışverişlerde ek taksit imkanı vardır.
 • Alışverişlerde NakitPuan kazanılır.
 • Düzenli Harçlık Ödemeleri imkanı vardır.
 • Beraberinde kredili mevduat hesabı açılabilir.
 • Düzenli ödeme talimatı ya da otomatik ödeme talmatı verilebilir.
 • Bankacılık işlemleri için HSBC Direkt Bankacılık Kanalları’nın tamamı açık olur.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı

HSBC öğrenci kredi kartı denince göze çarpan özellikler bunlardır. Kart sahibi gençler bunlardan yararlanabilirler.

HSBC Öğrenci Kredi Kartı Faiz Oranları

HSBC Campus Kart faizleri kart borcunun asgari ödemesi zamanında yapılmadığı takdirde borcun üzerine işleyecek orandır. Gecikme faizi, şu an için %2,52 olarak belirlenmiştir.

Ayrıca BSMV (Banka ve Sigorta Muamele Vergisi) ile KKDF (Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu) için TL veya yabancı para olarak hazırlanan ekstrelerde faiz uygulaması yapılır.

HSBC Öğrenci Kredi Kartı Geri Ödemesi

HSBC Campus kart ödeme yöntemi 3 farklı şekilde yapılabilir.

 • Kart sahibi borcun takibini yaparak günü geldiği zaman hesabından para aktarımı yaparak kredi kartı borcunu kapatabilir
 • Düzemli ödeme talimatı uygulaması sayesinde her ayın belirlenen gününde belirlenen miktarda kredi kartı borcu ödemesi hesaba geçer. Bu sayede ödemenin son gününü unutmak bir problem teşkil etmez.
 • Otomatik ödeme talimatı imkanı sayesinde her ay hesaba gereken ödeme miktarı kadar aktarılır. Bu sayede sadece kredi kartı borcu kadar olan miktar hesabtan ayrılmış olur.

Yukarıda belirtildiği gibi kartın, üç değişik yöntemle geri ödemesi yapılabillir. Önemli nokta son tarihi kaçırmamaktadır. Aksi takdirde faiz işler ve kredi kartı sahibinin müşteri puanı kötü yönde etkilenir. Bu durumda diğer kredi veya kredi kartı başvurularında sorunla karşılaşması muhtemeldir.

Öğrencilerin kredi notu yükseltme taktikleri için tıklayınız.

HSBC Öğrenci Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

HSBC kredili mevduat hesabı yoluyla acil nakit ihtiyacı duyacak müşterilerinin problemlerine hızlı ve kolay bir çözüm getirmeyi amaçlıyor. Bu hesabın göze çarpmakta olan özellikleri şunlardır:

 • Kredili Mevduat Hesabı’nda gözüken bir borç varsa bu para, yeterli miktara ulaşıldığı zaman otomatik olarak Campus Hesabı’ndan çekilir.
 • Kartın alınırken belirlenen limite göre acil nakdi ihtiyacı olanlar finansmanlarını bu karttan nakit avans şeklinde kullanabilirler. Hem kredi kartı aracılığıyla kredi olarak hem de bankamatikten nakit olarak çekilecek parayla bu imkan kullanılabilir.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Vakıfbank Öğrenci Kredi Kartı

Kredili mevduat hesabı sayesinde daha düşünüp daha az hareket ederek gerekli ödemeler yapılabilir.

HSBC Öğrenci Kartı Direkt Bankacılık Kanalları Ne İşe Yarar

HSBC Campus kart kanalları sayesinde kredi kartı ile ilgili işlemlerin birçoğu hızlı ve kolay yapılabilmektedir. Bu kanallar ve ne yapılabileceği aşağıda sıralanmıştır.

 • Haftanın her günü ve onun her saati, banka ATM’lerinden para çekilebilir.
 • Bankamatikler üzerinde fatura ödemesi yapılabilir.
 • ATM’ler aracılığıyla havale veya EFT gibi para transferleri yapılabilir.
 • HSBC Telefon Bankacılığı kullanılarak hesap ile ilgili veya kredi kartıyla ilgili yapılabilecek işlemlerin neredeyse tamamı yapılır.
 • HSBC İnternet Bankacılığı aracılığıyla da tüm bankacılık işlemleri yapılabilir.
 • 0850 211 0 111 numarası aranarak karşılaşılan her sorun ile ilgili anında çözüm bulunabilir ve banka gerekli konularla ilgili bilgilendirilir.

Öğrenciye özel bu kartı kullanan gençler çabuk ve pratik bir biçimde bankayla ilgili olan bütün işlemlerini yorulmadan hallledebilirler.

HSBC Kartı ile Yurt Dışında Para Çekmek

HSBC öğreci kartıyla ülke dışında para çekme imkanı vardır. Gümüzde birçok öğrenci hem gezmek hem de eğitimlerinin bir kısmını ülke dışında sürdürmek için yurt dışına çıkıyor. Eğer nakit ihtiyacı olan kişide HSBC Banka Kartı varsa bu kartı kullanarak para çektiği herhangi bir HSBC ATM’sinde çekilen miktar dışında bir ek ödeme yapmasına gerek kalmaz.

Eğer kişi diğer bankaların bankamatiklerini kullandıysa ek bir meblağ ödemesi gerekir. Her iki durumda da para birimi çevirisinden dolayı ekstra bir gider daha oluşmaktadır.

HSBC Öğrenci Kredi Kartı sahibi gençler yurt dışındaki alışverişlerinde de bu kredi kartını kullanabilirler. Para birimlerinin kendi aralarındaki çevirilerindeki fark ödemesi hariç ek bir tutar ödemesine gerek kalmaz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ