Öğrenci Kredi

Garanti BBVA Öğrenci Kredi Kartı Bonus Genç

Garanti BBVA Öğrenci Kredi Kartı Bonus Genç

Bonus Genç öğrenci kredi kartı kullanacaklar 500 tl limitli kredi kartı kullanımından faydalanırlar. Öğrenciler aylık asgari tutarları düzenli olarak öderler ise banka şubelerine gidip, limit yükseltilmesi için talepte bulunabilirler. Garanti BBVA öğrenci kredi kartı ile Garanti Bankası ATM’leri yoluyla nakit avans çekilebilmektedir. Bu durum öğrencilerin nakit ihtiyacı duydukları dönemlerde hızlı bir şekilde nakit para edinebilmelerini sağlamaktadır. Kartın ödemeyen aylık taksitleri ise bir sonraki aya aktarılabilmektedir. Bonus Genç öğrenci kredi kartı ürününün özellikleri ve başvurusunun nasıl yapılacağı alt başlıklar içerisinde sunulmaktadır.

Garanti BBVA Öğrenci Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Bonus Genç kredi kartı işlemleri taksitli ödeme seçeneğini ve nakit avans çekim özelliğini desteklemektedir. Bonus Genç ile Garanti Bankası ATM’lerine tutar bilgisi girilerek, nakit avans miktarı çekilebilmektedir. Öğrencilerin Bonus üyesi iş yerlerinde yaptıkları harcamalar puan kazandırmaktadır. Bonus Genç öğrenci kredi kartının diğer özellikleri ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Bonus Genç kartın içinde yer aldığı Bonus Genç kampanyası ile ayda 50 tl bonus kazanılabilmektedir
 • Kart ile Garanti Bankası ATM’leri yolu ile nakit avans çekilebilmektedir.
 • Seçilen bir ekstre tutarı eğer o ay ödenemiyor ise diğer ay ödemek için bir ay süre ile atlatılabilmektedir.
 • Bonus kart 500 tl limit ile kullandırılmaktadır. Ödemelerini düzenli sağlayan öğrenciler, Garanti şubelerinden limit yükseltme için başvuruda bulunabilmektedirler.
 • Kartı kullanan öğrencilerden yıllık kart aidatı talep edilmemektedir.

Bonus genç öğrenci kredi kartına başvuru yapmak için şubelerin ziyaret edilmesi gerekmektedir. Şube ziyareti sırasında istenen evraklar ve başvurunun nasıl yapılacağı, kartın limit yükseltme işleminde izlenecek yol alt başlıklar içerisinden öğrenilebilmektedir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  ING Bank Öğrenci Kredi Kartı

Sitemiz içerisinden ÇYDD bursu başvuru koşullarına bakabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Bonus Genç Avantajları

Bonus Genç kullanıcılarına sunulan avantajlar para puan kazanımı sağlamaktadır. Öğrenciler yaptıkları alışveriş harcamalarının limitleri üzerinden para puan kazanmaktadır. Restoran harcamalarında da para puan getirisi elde etmektedirler. Bonus Genç öğrenci kredi kartının sağladığı avantajlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Bonus Öğrenci kredi kartı sahipleri Bonus Genç kampanyalarından faydalanabilirler.
 • Karttan yapılan havale ve EFT işlemlerinde masraf ödenmemektedir.
 • Nakit avans işlemi masrafsız yapılmaktadır.
 • Kart harcamaları üzerinden aylık 50 tl’ye kadar para puan kazanılabilir.
 • Restoran harcamaları üzerinden aylık 35 tl’ye kadar para puan kazanılabilmektedir.
 • Bonus Genç düzenli ödemelerin yapılması halinde limit yükseltme işlemi için başvuru yapılabilmesini sağlamaktadır.

Bonus Genç sahibi olan her kişi yukarıda sunulan avantajlardan yaralanabilmektedir. Bonus Genç kredi kartı başvurusu Garanti Bankası şubelerinden yapılmaktadır. Şube tarafından istenilen evraklar ve başvurunun nasıl yapılacağı, kart limiti yükseltmeye yönelik işlemler alt başlıklar içerisinden öğrenilebilmektedir.

Bonus Genç Kredi Kartı Limiti Yükseltilmesi

Bonus Genç kullanıcılarının kart limiti 500 tl olarak tanımlanmaktadır. Bu limit kartın ilk açılış limitidir. Kart üzerinden ATM’ler yoluyla nakit avans çekimi yapılabildiği gibi şubelerden limit yükseltme talebi de sağlanabilmektedir. Bonus Genç öğrenci kredi kartı limitinin yükseltilmesi ödeme işlemlerinin ne sıklıkta yapıldığına bağlıdır. Aylık asgari ödeme taksitlerini düzenli olarak ödeyen öğrenciler, şubeler aracılığı ile kart limiti yükseltme talebinde bulunabilirler. Kart limiti yükseltme talebinde bulunmak için gereken koşullar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kartın aylık ödemelerinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir.
 • Karta başvuru için ve limit yükseltme talebi için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.

Bu koşulları sağlayan öğrenciler Garanti Bankası şubelerine giderek kart limitinin yükseltilmesi için talepte bulunabilirler. Şubelerde bulunan müşteri temsilcilerine kart limitini yükseltmek istediklerini beyan etmelidirler. Evrak olarak kimliğin götürülmesi yeterlidir. Müşteri temsilcilerinin her hangi bir engel görmemesi ve koşullara uyulması halinde limit yükseltilme işlemi onaylanmaktadır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  İş Bankası Öğrenciye Kredi Kartı

Garanti BBVA Öğrenci Kredi Kartı Nakit Avans Çekimi

Bonus Genç nakit çekim işlemi için Garanti Bankası ATM’lerinin kullanılması gerekmektedir. Nakit çekim işlemi öğrencilerin nakit ihtiyaçlarını hızlı karşılayabilmeleri için uygulanmaktadır. ATM sayısı bazında Türkiye’de en yüksek rakam Garanti Bankasına aittir. Bu avantaj kullanılarak hemen hemen her noktada nakit ihtiyacı giderilebilmektedir. Nakit avans çekmek için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Bonus Genç öğrenci kredi kartı ile birlikte Garanti Bankası ATM’sine gidilmelidir.
 • Kart ATM’ye yerleştirildikten sonra şifre girilmektedir.
 • Ekranda bulunan tutar kısmına çekilme istenilen kart limitini geçmeyecek şekilde yazılmalıdır. Onay tuşuna basılmalıdır.
 • Onaylama işlemi sonrası ATM’den nakit avans çekilebilmektedir.

Nakit avans çekim işleminin sağlanması öğrencilere yönelik bir avantajdır. Kullanılan nakit avans limiti ise bir sonraki ay talep edilmektedir. Bu durum öğrencilerin parasal yeterliliklerinin artmasına yardımcı olmaktadır. Eğitim masraflarının ve kişisel giderlerin nakit avans yoluyla karşılanması mümkün hale getirilmektedir.

Bonus Genç Öğrenci Kredi Kartı Taksitlendirme İşlemi

Bonus Genç avantajlı taksit olanağı sunarak, öğrencilerin yapacakları harcamaların ödenmesinde rahatlık sağlamaktadır. Yapılan harcamalar o ay içerisinde ödenemez ise bir sonraki ay ödenmek üzere borç hesabına aktarılmaktadır. Bu aktarım taksitli seçenekler için de geçerlidir. Bonus Genç öğrenci kredi kartının sağladığı taksitlendirme avantajları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Tek çekim ile ödenen harcamalar sonradan taksitlendirilebilmektedir. Bu işlem için harcama yapıldıktan sonra Garanti Bankası şubesine gidilip, müşteri temsilcisine tek çekim harcamanın taksitlendirilmek istendiği belirtilir ve işlem gerçekleştirilir.
 • Taksitli harcamaların aylık olarak ödenmesinin aksaması halinde borç bakiyesi bir sonraki aya aktarılmaktadır. Bu uygulama sadece öğrencilere yönelik oluşturulmuş bir avantajdır.
 • Bonus Genç öğrenci kredi kartı kullanıcıları Bonus üyesi iş yerlerinde taksitli ödeme olanaklarından faydalanabilmektedir.

Öğrencilere sağlanan taksitlendirme işlemleri sonucu aylık asgari tutarların ödenmesi halinde kart kullanımına aynı şekilde devam edilebilmesi sağlanmaktadır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Ayrıca Anadolu Vakfı burs detayları için tıklayınız.

Bonus Genç Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Şartları

Bonus Genç kartı kullanmak isteyenler bankanın sunmuş olduğu şartlara uygunluk taşımalıdır. Banka kredi kartı öğrencilere sunulan bir hizmet olduğu için öğrenci belgesi çıkartılabilmesi talep edilmektedir. 18 yaşını doldurmuş olan kişiler Bonus Genç öğrenci kredi kartından ve avantajlarından faydalanabilmektedir. Kart başvurusuna yönelik Garanti Bankası’nın karşılanmasını istediği şartlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Türk vatandaşı olunması
 • Öğrenci olup, 18 yaşının doldurulmuş olması
 • Öğrenci belgesine sahip olunması

Bu gereklilikleri sağlayan kişiler Garanti Bankası’nın şubeleri yoluyla Bonus Genç kartı kullanmak için başvuruda bulunabilmektedirler. Bonus Genç kartı ile dilediklerinde nakit avans çekimi yaparak nakit ihtiyaçlarını giderebilmektedirler. Başvurunun şubeler yoluyla nasıl yapılacağı ve istenilen evraklar son başlık içerisinde sunulmaktadır.

Bonus Genç Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Bonus Genç kredi kartı başvurusu yapacaklar Garanti Bankası şubelerini ziyaret etmelidir. Garanti Bankasında bulunan müşteri temsilcileri eşliğinde kredi kartı başvuru formu doldurulmalıdır. Doldurulan forma kişinin evrakları eklenerek işlem tamamlanmaktadır. Bankanın kredi kartı başvurusu yapan kişiden talep ettiği evraklar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi veya sürücü belgesi fotokopisi
 • Kimlik bilgilerinde 18 yaşın doldurulmuş olarak gözükmesi
 • Öğrenci belgesi

Bu evrakların tamamlanarak müşteri temsilcisine verilmesi gerekmektedir. Evrakları başvuru formuna ekleyen müşteri temsilcisi kart başvurusunu gerçekleştirmektedir. Bonus Genç öğrenci kredi kartı teslim adresi olarak şubeler seçilebilmektedir. İlerleyen zamanlarda başvuru sonucunu öğrenmek ve kartı teslim almak amacı ile şubelere tekrar gidilebilmektedir. Kartı teslim alan kişi ödemelerini düzenli yapması koşuluyla ilerleyen tarihlerde şubelerden kartına yönelik limit yükseltilmesi talebinde bulunabilmektedir. Kart kullanıcısı nakit çekim avantajlarından ve taksitlendirme çeşitlerinin tümünden faydalanabilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ