Öğrenci Kredi

Ziraat Bankası Bankkart Genç

Ziraat Bankası Bankkart Genç

Ziraat Bankası bankkart genç kullanarak öğrencilere özel hazırlanan kampanya ve avantajlardan faydalanmaya ne dersiniz? Öğrenci kredi kartı özelliğinde olan bu kart hem banka kartı hem de kredi kartı özelliğini taşıyor. Dilediğinizde kartınızı banka kartı olarak dilediğinizde de kredi kartı olarak kullanabiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey, alışveriş sırasında hangi kartı kullanmayı tercih ettiğinizi seçin.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Bankkart Genç Özellikleri Nelerdir?

Öğrenci kredi kartı özellikleri sayesinde kart sahipleri nakit ihtiyaçlarını zorlanmadan karşılamanın keyfini sürüyorlar. Türkiye’nin 4 bir yanındaki ATM’leri kullanarak, günün dilediğiniz saatinde nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Kartın diğer özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Hesap bakiyenizi öğrenmek isterseniz; telefonunuzun SMS kısmına gelin, büyük harflerle bakiye yazın, mesajı 4747’ye SMS gönderin. Kendi ücretin tarifeniz üzerinden ücretlendirileceksiniz.
 • Şubeye gitmenize gerek kalmadan fatura ödeme, para çekme, para yatırma ve buna benzer diğer bütün bankacılık işlemlerinizi halledebilirsiniz.
 • Yurt içinde ve yurt dışında yapacağınız alışverişler için işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • İnternette yapacağınız alışverişler için kartın 3 boyutlu güvenlik sistemini kullanabilir bu sayede güvenle alışveriş yapabilirsiz.
 • Hesabınızda yeterli miktarda para yok mu? Endişe etmeyin. Harçlık avans özelliği sayesinde para çekebilirsiniz.
 • Telefonunuzda TL mi bitti? ATM’leri, internet şubesini kullanarak GSM TL yükleyebilirsiniz.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  ING Bank Öğrenci Kredi Kartı

TÜGVA burs başvurusu hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Bankkart Genç Avantajları Nelerdir?

Öğrenci kredi kartı avantajları sayesinde çok popüler! Bu avantajlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Kart ücretsiz verilir.
 • Kredi kartı özelliğini kullanarak nakit avans çekebilirsiniz.
 • Kredi kartını kullanarak alışveriş yaptığınız her seferinde para puan kazanabilirsiniz. Para puanlarınız biriktikten sonra alışveriş sırasında para ödemenize gerek kalmadan alışveriş yapabilirsiniz.
 • Kredi kartı özelliğini açarsanız, 120 TL ve altında değerde yapacağınız alışverişlerde temassız kart özelliğini kullanabilirsiniz. Eğer bu özelliğinizi açmak isterseniz bankaın müşteri hizmetlerini arayarak talebinizi iletebilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Bankkart Genç Başvurusunu Hangi Kanallardan Yapabilirim?

Öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak için aşağıdaki başvuru kanallarını kullanabilirsiniz:

 • Bankanın çağrı merkezi,
 • SMS bankacılığı,
 • Banka resmi internet sitesi,
 • Bankanın size en yakın şubesi.

Öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak için yanınızda TC kimlik belgeniz ile öğrenci kimliğinizin bulunması yeterli.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Bankkart Genç Kredi Kartı Özelliği Nasıl Açılır?

Öğrenci kredi kartı kart özelliğini açmak için bankaya kartınızı almaya geldiğiniz zaman kredi kart özelliğinin aktif edilmesini istediğini söyleyebilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra başvurunuzun sonucu SMS ile anında size bildirilecek. Onay SMS’i aldıktan hemen sonra bankanın ATM’sinde şifreli bir işlem gerçekleştirmeniz gerekecek. Sonra kartı ATM’ye yeniden takın ve karşınıza çıkan menüden kredi kartı özelliğini seçin. Böylece kartın kredi kart özelliğini açmış olacaksınız.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Bankkart Genç ile Alışveriş Yapma

Öğrenci kredi kartı ile alışveriş yapmak çok kazançlı. Kartınız dünyada master card özelliği olan her yerde geçerli olacak. Kredi kartı özelliğini açarak alışveriş yapmak için ilk önce kredi kartı özelliğini açmanız gerekiyor. Dilerseniz mağazalarda bulunan POS’larda alışveriş yapabilirsiniz. Ödeme sırasında kartın kredi kartı özelliğini kullanmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Seçiminizi yaptıktan sonra kartınızın şifresini girin ve alışverişi tamamlayın.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kuveyt Türk Öğrenci Kredi Kartı

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Bankkart Genç ile İnternetten Alışveriş Yapma

Öğrenci kredi kartı ile internet alışverişi iki farklı şekilde yapılabilir. Banka kartı özelliği ile alışveriş yapmak için, kartın ön yüzünde bulunan banka kartı numarasını ve kartın arka yüzündeki CVC2 numarasını girebilirsiniz.

Kredi kartı özelliğini aktif ettikten sonra dilerseniz, poslarda banka kartı ya da kredi kartı özelliğini tercih edebilirsiniz. Ödeme yapmadan önce hangi yöntemi seçtiğinize dair banka yetkilisini bilgilendirmeyi unutmayın.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Bankkart Genç ile Temassız Alışveriş Yapma

Öğrenci kredi kartı ile temassız alışveriş yapmak mümkündür. Aktif edildiği zaman 120 TL’nin altındaki işlemlerinizin tümü için temassız alışveriş yapabilirsiniz. Bunun için banka kartına para yüklemeniz gerekmektedir.

Kartın özelliğini aktif etmediğiniz zaman ise kartın kredi kartı özelliğinin açık olması gerekir. Bu durumda 120 TL altı ve üstü miktarları kartın limitinden gerçekleştirmiş olacaksınız.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Bankkart Genç ile ATM’den İşlem Yapma

Öğrenci kredi kartı ile ATM’den işlem yapmak isterseniz dünyada Master CARD özelliği bulunan yerlerde ATM’lerde işlem gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı özelliği açık ise dilerseniz ATM’lerde dilerseniz banka kartını dilerseniz kredi kartını seçerek işlem yapabilirsiniz. İşlem yapmak için kredi kartı şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

Ayrıca TÜBİTAK bursu detaylarına buradan bakabilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Bankkart Genç Şifresi Nasıl Oluşturulur?

Öğrenci kredi kartı şifresi oluşturmak için:

 • Bankanın ATM’lerinden,
 • Banka internet şubesinden,
 • 0850 258 00 00 hatlı müşteri hizmetleri üzerinden şifre oluşturabilirsiniz.

SMS ile şifre oluşturmak isterseniz telefonunuzun SMS kısmına ŞİFRE yazın arasında boşluk bırakın:

 • Kartın son hanesi,
 • Doğum yerini,
 • Kartın arkasındaki güvenlik kodu (3 haneli) ekleyin.

Mesajınızı 4757’e gönderin. Mesajınızı yazarken Türkçe karakter kullanarak yazın. Örneğin; Kahramanmaraş doğum yeriniz ise Kahramanmaras yazmayın, Türkçe karakter ile Kahramanmaraş yazın. Büyük harf ya da küçük harf kullanmanız önemli değil. Mesaj attığınız telefon numarasının mutlaka sizin adınıza kayıtlı olmasına özen gösterin. Telefon numarası bilginiz güncel değil ise, bilginizi banka şubelerine giderek güncelleyin.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  En Yüksek Limitli Öğrenci Kartı

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Şifresini Unuttuysam Ne Yapmalıyım?

Öğrenci kredi kartı şifresini unutunca bankanız ile iletişime geçmeniz gerekir. Bunun için bankanın 0 850 258 00 00 hatlı müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Dilerseniz bankanın internet şubesini de ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Harçlık Avans Özelliği

Öğrenci kredi kartı harçlık avans özelliği ile yalnızca KYK öğrenim ya da burs kredisi alan üniversite öğrencileri faydalanabilmektedir. Kişilerin ekstra işlem yapmalarına gerek kalmadan, bu özellik karta kendiliğinden tanımlanır. Tanımlanan bu özellik sayesinde faiz olmadan, masraf olmadan alışveriş limitiniz olur.

Hesabınızda para kalmadığı zaman, vadesiz mevduat hesbınız ile bağlantıya geçilir ve kredi kartı sahibine ekstra alışveriş yapma imkanı sağlanmış olur. Harçlık avanstan yaptığınız harcamalar KYK burs kredisinden otomatik olarak düşülür.

ATM’den nakit olarak harçlık avansı çekemezsiniz. Yalnızca alışveriş yaparken nakit avans kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Harçlık Avans Özelliğinin Kapanması

Öğrenci kredi kartı harçlık avans özelliği kesintiye uğraması aşağıdaki durumlarda söz konusu olabilir:

 • Ziraat Bankasında gecikmiş bir kredi kartı borcunuz varsa,
 • KYK’dan burs ya da öğrenim kredisi almaya devam etmiyorsanız,
 • Hesap ya da borç durumunuz artık nakit avans kullanmak için uygun değilse harçlık avans limitiniz kapanabilir.

Neden Öğrenci kredi kartı harçlık avans özelliğinin kapatıldığını öğrenmek için bankanın müşteri hizmetleri ile 0850 258 00 00 hatlı numaradan iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz bankanın size en yakın şubesini ziyaret edebilirsiniz. Banka şube listesine banka resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ