Öğrenci Kredi

En Avantajlı Öğrenci Kredi Kartı

En Avantajlı Öğrenci Kredi Kartı

Avantajlı öğrenci kredi kartı kullanarak kartla birlikte gelen nakit avans, taksitlendirme, para puan gibi avantajlardan faydalanabilirsiniz. Avantajlı öğrenci kredi kartı sunan popüler bankalar arasında:

 • İş Bankası,
 • Akbank,
 • Garanti Bankası,
 • Vakıfbank,
 • Ziraat Bankası,
 • Türkiye Ekonomi Bankası yer alır.

Gerekli şartları sağlıyorsanız siz de kredi kartı için başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası’ndan Genç Bankkart ile Öğrencilere Özel Avantajlı Kredi Kartı

Genç Bankkart avantajlı öğrenci kredi kartı kullanın, ihtiyaçlarınızı zorlanmadan karşılamanın keyfini çıkarın! Bu kart maksimum kart özelliklerini içinde barındıran bir kredi kartıdır. Kişinin kartı çıkartmasından itibaren 5 yıla kadar kart aidat ücreti bulunmaz. Kişinin eğitim seviyesine göre kredi kartı limiti belirlenir. Lisans öğrencileri için 500 TL limit arken, yüksek lisans öğrencileri 800 TL son olarak doktora öğrencileri 950 TL limitten faydalanabilirler.

Kredi kartından yalnızca 18 ile 26 yaş aralığında olan öğrenciler faydalanabiliyor. Tek bir kart sahibi oluyorsunuz fakat hem banka artı hem de kredi kartı özelliklerinden faydalanabiliyorsunuz.

Eğer bu kredi kartına sahip olmak isterseniz, mutlaka KYK (Kredi Yurtlar Kurumu’ndan) burs almanız gerekiyor. KYK’dan alınan öğrenim kredileri de geçerlidir. Bu koşulları taşıyan öğrenciler kartın harçlık avans özelliğine başvurdukları zaman, nakit ihtiyaçlarını anında karşılayabiliyorlar.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Halkbank Paraf Öğrenci Kredi Kartı: Parafree

Ayrıca öğrencilerin kredi notu nasıl yükselir? Yazımıza bakabilirsiniz.

Vakıfbank Like Avantajlı Öğrenci Kredi Kartı

Vakıfbank Like kredi kartı kullandığınız zaman ödemeniz gereken yıllık kart ücreti yalnızca 12 TL ile sınırlıdır. Bu ücret kartın ileriki yıl kullanımlarında da sabit kalacaktır. Ücret yalnızca kredi kartı ekstrenizi posta yolu ile almanız haline geçerlidir. Eğer ekstrenizi elektronik ortamdan alırsanız bu durumda kart aidatı ödemek zorunda değilsiniz.

Garanti Bankası Bonus Genç Öğrenci Kredi Kartı

Garanti Bankası Bonus Genç kredi kartı yıllık üyelik ücreti olmayan bir kart türüdür. Yılın belirli dönemlerinde gençlere özel bir takım etkinlikler, kampanyalar düzenlenir. Kart sahipleri bu etkinliklerden ve kampanyalardan ücret ödemeden faydalanabilirler. Bankanın ülke genelinde sahip olduğu yaygın ATM ağı, öğrencilerin her saatte hemen her yerde kolayca işlem yapabilmelerine olanak sağlar.

Yapı Kredi Bankası Play Öğrenci Kredi Kartı

Yapı Kredi Bankası Play kullandığınız zaman bütün World üyesi olan iş yerlerinde işlem yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu iş yerlerinden alışveriş yaptığınız her seferinde puan kazanırsınız. Kazandığınız puanları biriktirip, para olarak harcayabilirsiniz. Başvuru yapmak için tek ihtiyacınız olan şey öğrenci belgenizdir.

Akbank Exi26 Öğrenci Kredi Kartı

Akbank Exi26 kredi kartını kullanan öğrencilerden toplam 2 sene boyunca kredi kartı yıllık aidat ücreti istenmiyor. Sonraki yıllar için istenilen aidat ise yalnızca 20 TL. Avantajlı öğrenci kredi kartı arasında gösterilen bu kartın alışveriş sırasında taksit yapma özelliği bulunuyor. En fazla 12 ay taksit yapabiliyor, dilerseniz +3 ay erteleme özelliğini kullanarak ödemelerinizi erteletebiliyorsunuz.

Türkiye Ekonomi Bankası ÜniversiTEB ile Yaptığınız Harcamalarda Avantajlı Çıkın!

TEB Üniversiteb kartı öğrenciler için özel olarak tasarlanmıştır ve kişi harcadıkça kazandıran bir uygulaması vardır. Kart, bonus özellikli olduğu için Bonus üyesi olan iş yerleri avantajlardan faydalanabilir. Hafta içi yapacağınız 50 TL değerinde harcama için, hafta sonu alacağınız sinema ya da tiyatro biletlerinde yüzde 50 indirim kazanma hakkına sahipsiniz. Kartı kullanan kişiler havale işlemlerinin tümünü ücretsiz yapabilirler.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Bonus Öğrenci Kredi Kartı

Sitemizden nakit teminatlı kredi kartları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı için Başvuru Nasıl Yapılır?

Öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak için farklı başvuru kanalları arasında tercih yapabilirsiniz. Bu kanallardan en sık kullanılanlar arasında:

 • Bankanın size en yakın olan şubesi,
 • Banka müşteri hizmetleri numarası,
 • Banka ATM’leri,
 • Banka online başvuru sistemi yer alır.

Yaptığınız başvurularda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, sizden istenilen başvuru evraklarını eksiksiz olarak tamamlamanızdır. Aksi halde yaptığınız başvuru geçersiz sayılacaktır.

Öğrenci Kredi Kartı Almak için Gerekli Koşullar Nelerdir?

Öğrenci kredi kartı almak için gerekli koşullar yerine getirilmeden başvuru yapılmamalıdır. Aksi halde başvurunuzun reddedilmesi, kredi notunuzun düşmesine neden olarak, ileride kredi çekme olasılığınızı düşürecektir. Yerine getirilmesi gereken şartlar ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Tüketici sözleşmesini imzalamak,
 • En az 18 yaşından gün almak,
 • Türk vatandaşı olmak,
 • Türkiye sınırları içinde ikamet etmek,
 • Öğrenci belgesini ibraz edebilmek (Belge okulun imzasını taşımalıdır),
 • Gerekli belgeleri eksiksiz tamamlamak,
 • En çok 25 yaşında olmak (Bazı bankalar 26-27 yaşına kadar öğrenci kredi kartı sunmaktadır.),
 • Kredi notu riskli aralıkta yer almamalıdır,
 • Kredi sicili bozuk olmamalıdır,
 • Kişi kamu haklarından mahrum bırakılmış olmamalıdır.

Öğrenci Kredi Kartı için Gecikme Faizi Nasıl Hesaplanır?

Öğrenci kredi kartı için gecike faizi borcunuzu ödemeyi geciktirmeniz halinde devreye girer. Faiz hesaplamalarının tümü önceden belirlenmiş olan mevzuata göre yapılıyor. Mevcut dönem borcunuz ne kadar ise, asgari ödeme tutarına kadar olan bölüm için gecikme faizi uygulanır. Bu kısmın dışında kalan kısım için akdi faiz uygulanabiliyor.

Akdi ve gecikme faiz oranları TCMB tarafından açıklanıyor. Son açıklanan akdi faiz oranı aylık yüzde 2, gecikme faiz oranı ise aylık 2,40 olarak belirlenmiştir. Eğer borç ve kredi turtanıza göre gecikme faizinin ne kadar olacağını öğrenmek isterseniz, kredi kartı gecikme faizi hesaplayıcı araçları kullanabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrencilere Özel Denizbank D-Şarj Bonus

Öğrenci Kredi Kartı için Asgari Ödeme Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Öğrenci kredi kartı için asgari ödeme hesaplaması yapmak isterseniz kartın limiti bilgisine sahip olmanız gerekir. Kartın dönem borcu üzerinden hesaplanan bu tutar, bankanın alabileceği en az ödeme tutarı olarak bilinir. Bu tutarı geç ödemeniz halinde, kredi notu düşer ve kişinin kredi alması zorlaşır. Kredi kartının kullanım süresine göre asgari ödeme tutarı değişiklik gösterir. Bankadan bankaya göre değişmekle birlikte, bazı bankalar öğrenci kredi kartının bütün dönem borcunu asgari ödeme olarak kabul edebilir.

Yeni alınan kartlarda ilk yıl asgari ödeme oranı yüzde 40, ilk yıldan sonra tüm kartlarda asgari ödeme tutarı yüzde 30’dur.

Öğrenci Kredi Kartı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Öğrenci kredi kartı kullanmanın faydaları sayesinde tercih edilmektedir. Bu faydalar arasında:

 • Para taşımak zorunda kalmazsınız.
 • Alışverişlerinizi taksitli yapabilirsiniz.
 • Dilerseniz nakit avans özelliğini kullanarak paraya ihtiyacınız olduğu an, para çekebilirsiniz.
 • Banka ve banka anlaşmalı olan ATM’lerden dilediğiniz zaman işlem yapabilirsiniz.
 • Paranızı çaldırma olasılığınız en aza iner.

Öğrenci Kredi Kartı Kullanmak için Kredi Notunun Kaç Olması Gerekir?

Öğrenci kredi kartı kullanmak için gerekli kredi notu her banka için farklı olabilir. Fakat genel manada bankalar müşterilerinin kredi notunun riskli aralıkta olmamasını isterler. Riskli aralık 1100 ile 0 arasındadır. Kredi notu düşük olan kişiler durumlarına göre avantajlı öğrenci kredi kartı alabilirler. Kişi bankaya ev, iş yeri, arsa ya da araç teminatı verebilir ya da kefil özelliklerine uygun bir kişiyi kefil olarak gösterebilir. Kredi notu 1500’den 1900’e kadar olan kişilerin kredi başvurularının reddedilme imkanı yok denecek kadar azdır. Bu kişiler gösterdikleri gelire göre kredi kartı limitini artırabilir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ