Genel

2020 İcra Memuru Maaşları

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Çoğu kişinin duyduğu hatta bazen kötüde olsa karşılaşmak durumunda kaldığı icra memurları çokça merak edilen meslekler arasındadır. Nasıl icra memuru olunduğu, ne iş yaptıkları ve 2020 icra memuru maaşları fazlaca merak duygusu oluşturur. Bizde sizler için icra memurları hakkında bir araştırma yaptık ve sizleri kısaca icra memurları hakkında bilgilendireceğiz.

Nasıl İcra Memuru Olunur?

İcra memuru olmak istiyorsanız ilk olarak şunu belirtmeliyiz ki Ortaöğretim ve Lise dengi okullar bitirmek icra memuru olmanız için yeterli değildir. İcra memuru olabilmek için en az ön lisans mezunu olmanız gerekmektedir. Lisans mezunları da icra memuru olmak için başvuru yapabilirler. Ve tabi ki icra memuru olmanız için KPSS ye girmiş olmanız lazım. Ve KPSS’den en düşük 70 almalısınız. Ve bu kazanmış olduğunuz puan ile adalet bakanlığının çıkarmış olduğu kadroya başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra bir mülakata girmeniz gerekmektedir. Sizlere 3 dakika içinde size sunulan 90 kelimeliyi düzgün noktalama ve imla kurallarına göre yazmanız istenilecektir. Mülakatı da başarılı bir şekilde geçtiğiniz taktir de artık icra memuru olacak göreve başlayabilirsiniz. Nerede hizmet vereceğinizi gerekli kişiler tarafından sizlere bilgilendirme yapılacaktır.

İcra Memuru Maaşları Ne Kadar 2020?

2020 icra memuru maaşları hizmet yılı ve kademeye göre değişiklik gösteriyor. . 2020 icra memur maaşlarına baktığımızda en düşük hizmet yılı ve kademeye sahip icra katipleri 3930 TL maaş almaktadır. En yüksek hizmet yılı(25 yıl ve üstü) ve kademeye sahip olanlar ise 5.158 TL maaş almaktadır.

Diğer mesleklerin maaşları hakkında bilgi almak için burayı tıklayınız

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Ebe Maaşları 2020 Yılında Ne Kadar?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu